Dane kontaktowe

Kazumi
ul. Miałkówek 55
09-500 Gostynin
woj. mazowieckie

tel: 603979180
mail: sklep@kazumi.pl

Producenci
Promocje
konsultacja kosmetologiczna online
konsultacja kosmetologiczna online
150,00 zł 100,00 zł
szt.
Dary Natury- Jeżówka purpurowa EKO 50g
Dary Natury- Jeżówka purpurowa EKO 50g
8,58 zł 7,72 zł
szt.
Herbarium, Minerały Franciszkańskie 250 g
Herbarium, Minerały Franciszkańskie 250 g
45,00 zł 40,50 zł
szt.
Herbarium, Parazyt Kapsułki 60 szt
Herbarium, Parazyt Kapsułki 60 szt
39,00 zł 35,10 zł
szt.
Olej z Pestek Dyni EKO 0,5l
Olej z Pestek Dyni EKO 0,5l
90,00 zł 81,00 zł
szt.
konsultacja dietetyczno-fitoterapeutyczna online
konsultacja dietetyczno-fitoterapeutyczna online
150,00 zł 100,00 zł
szt.
Herbarium, Eliksir na pamięć i koncentrację 250ml
Herbarium, Eliksir na pamięć i koncentrację 250ml
49,00 zł 44,10 zł
szt.
Czarnuszka 350g
Czarnuszka 350g
19,00 zł 17,10 zł
szt.
Herbarium, Eliksir lekka jak piórko 250ml
Herbarium, Eliksir lekka jak piórko 250ml
35,00 zł 31,50 zł
szt.
Herbarium, Eliksir poziomu glukozy 200ml
Herbarium, Eliksir poziomu glukozy 200ml
43,00 zł 38,70 zł
szt.
Herbarium eliksir wątrobowy 250 ml
Herbarium eliksir wątrobowy 250 ml
33,00 zł 29,70 zł
szt.

Korneoterapia o co chodzi?

0
Korneoterapia o co chodzi?

 

 

         

 

 

 

 

 

 

Korneoterapia to metoda leczenia skóry, której podstawowym elementem jest naprawa i utrzymanie prawidłowych systemów obronnych bariery skórnej. Ta sztuka jest silnie związana z korneobiologią, czyli procesami fizjologicznymi i biochemicznymi warstwy rogowej naskórka, czyli jego najbardziej zewnętrznego elementu (stąd pochodzenie nazwy).  Wiele badań wykazało już, że prawidłowe wykorzystywanie zasad korneoterapeutycznych przywraca homeostazę i poprawia funkcje całej skóry- wzmacnia ochronę przed szkodliwymi substancjami i drobnoustrojami ze środowiska zewnętrznego.

            Jest to zatem interdyscyplinarna nauka, w której ważnymi elementami są m. in. prawidłowa analiza skóry, znajomość ewolucji kosmetyków i produktów dermatologicznych, pięlegnacja i ochrona skóry. Wyjątkową rolę w skuteczności produktów bazujących na korneoterapii są technologie membranowe, nano- i liposomowe, które zawarte są właśnie w linii kosmetyków Dermaviduals- marki w Europie, która jako jedyna została opracowana na bazie DMS (Derma Membrane Structure), czyli struktura i skład jej produktów są jak najbardziej zbliżone do warstw ochronnych skóry.

          Podobnie jak warstwa rogowa skóry produkty Dermaviduals zawierają naturalnie występujące w naszej tkance :

 • składniki barierowe, tj fosfatydylocholina, ceramidy,
 • tłuszcze, tj. trójglicerydy, skwalan,
 • sterole, tj. sterole roślinne.

            Dokładnie taki skład i taka budowa zapewniają składnikom aktywnym sprawniejsze wnikanie w głąb warstw skóry oraz możliwość intensywniejszego działania w porównaniu do produktów innego pochodzenia.

 

            Poza faktem, że baza kremu DMS Dermaviduals są niezwykle podobne do warstw międzykomórkowych skóry, dodatkowo nie zawierają ani śladu emulgatorów! Dzięki właśnie swojej warstwowej strukturze wnikają bezpośrednio wgłąb naszej skóry.

 

                      Krem z basą DMS vs naturalny płaszcz hydrolipidowa                                      

                   Krem z DMS      powierzchnia skóry                                       Krem z emulgatorami   powierzchnia skóry

            Nazwa tej marki oznacza preparaty, które działają dwukierunkowo: nie tylko zapobiegają powstawanie niepożądanych zmian na skórze, ale także dbają o już istniejącą skórę problematyczną i zasadniczo wpływaja na poprawę jej stanu. Są idealne do pielęgnacji zarówno skóry z oznakami starzenia jak i młodej, ponieważ w szczególności ich zadanie polega na utrzymaniu naturalnej bariery ochronnej naskórka i zapobieganiu pojawiania się oznak starzenia się skóry.

 

            W przeciwieństwie do kosmetyków drogeryjnych produkty marki Dermaviduals nie zawierają w żadnym stopniu:

Konserwanty i parabeny - mogą nie być tolerowane i mogą powodować podrażnienia

Perfumy - należy ograniczać się do powierzchni skóry i unikać w kremach, które wnikają w skórę. Są główną przyczyną podrażnień skóry

Oleje mineralne - mogą wykazywać działanie okluzyjne i tym samym wpływać na naturalną aktywność skóry do wytwarzania własnych substancji ochronnych

Emulgatory - mogą wpływać na integralność bariery ochronnej skóry i powodować utratę naturalnych czynników ochronnych podczas oczyszczania skóry

Aminy - często są substancjami towarzyszącymi tzw. Emulgatorów anionowych i obciążają skórę, zwłaszcza jeśli należą do grupy alkanoloamin.

Silikony - często towarzyszą substancjom produktów zawierających emulgatory i powodują powierzchowne uczucie gładkości na skórze.

            a potwierdza to ich przebadany dermatologicznie skład!

 

Dokładnie dzięki temu, w sposób wyjątkowy w porównaniu do produktów wszelkiego pochodzenia, służą w utrzymaniu naturalnej bariery ochronnej i chronią skórę przed różnymi zaburzeniami.

            Brak dodatków opisanych wyżej warunkuje niezwykle dobrą tolerancję  kosmetyków przez skórę, nawet w przypadku skór atopowych, reaktywnych i alergicznych. Są one w stanie odbudować barierę ochronną skóry, która jest bardzo ważna w prawidłowym funkcjonowaniu.

            Produkty Dermaviduals wspomagają pielęgnację i zapobiegają takim zmianom skórnym jak:

 • skóra dojrzała
 • trądzik różnego rodzaju,
 • łuszczyca,
 • skóra starcza,
 • kuperoza,
 • świerzbiączka ogniskowa,
 • skóra wrażliwa,
 • zawodowe choroby skóry,
 • zanieczyszczenia skóry,
 • poparzenia słoneczne,
 • osłabienie odpornosci skóry,
 • zaburzenia bariery hydrolipidowej,
 • rybia łuska,
 • blizny wszelkiego pochodzenia.

            Preparaty Dermaviduals zapewniają również, poprzez swoje kompleksowe działanie, brak możliwości rozwijania się problemów z oznakami starzenia się skóry. Wczesne rozpoznanie zmian oraz wdrążenie kuracji odpowiednio dobranymi preparatami zapewnia osiagnięcie homeostazy na powierzchni skóry, gdzie problemy z cerą są najbardziej widoczne. Jej długotrwałe utrzymanie zapewnia z kolei przejście jej działania wgłąb niżej położonych warstw, dzięki czemu nowe niedoskonałości nie mają możliwości powstawania na nowo- jest to idealne rozwiązanie w profilaktyce starzenia się skóry.

            Dodatkowe zalety kremów Dermaviduals stanowią doskonała tolerancja przez różne typy cer, długo utrzymujące się działanie ochronne, poprawa  napięcia skóry i jej wyrównanie, znacząca poprawa zdolności wiązania wody przez warstwę rogową skóry oraz ich wydajność (jedna pompka produktu idealnie rozkłada się po skórze twarzy, szyi i dekoltu).

            Marka dermaviduals to zbiór ponad 150 preparatów, które podzielone na linie przeznaczone do zabiegów gabinetowych oraz pielęgnacji domowej, są chemicznie i fizycznie zbliżone do struktury błonowej warstwy rogowej skóry, a zatem są zgodnie z wyżej opisanymi zasadami korneoterapii. Preparaty służą do stosowania twarzy jak i całego ciała, zalecane zarówno osobom dorosłym jak i dzieciom.

            Linia dermaviduals dba także o personalizację produktów tak, by dopasować pielęgnację „szytą na miarę“ co gwarantuje celowana terapię poprzez wzbogacenie ich o substancje aktywne dopasowane do naszej cery, wieku i stylu życia- wystarczy do tego konsultacja, na której za pomocą specjalistycznego wywiadu  rozpoznamy Twoje  problemy skórne oraz analizie trybu życia, jesteśmy w stanie zalecić odpowiednią kurację. Składniki aktywne zamknięte w liposomach łączymy z kremami wysokiej jakości, a produkcja kremu nie trwa dłużej niż jeden dzień!

Możemy w ten sposób tworzyć kompleksową kurację, od kremów do masek, która kompleksowo zaspokoi wszystkie potrzeby, o których alarmuje nas nasza skóra.

            Podsumowując, wyjątkowość preparatów dermaviduals opiera się na ich stuprocentowej naturalności oraz budowie przypominającej naszą zewnętrzną budowę płaszcza hydrolipidowego. Zapewnią homeostazę na poziomie warstwy rogowej naskórka, co w efekcie spacyfikuje stany zapalne również wewnątrznych poziomach skóry.

Umów się na KONSULTACJĘ ONLINE!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl