Producenci
EGCG-wielofunkcyjny środek do naprawy bariery skórnej 0
EGCG-wielofunkcyjny środek do naprawy bariery skórnej

„Każde lekarstwo jest specyficznym lekiem przeciwko jednej chorobie, ale herbata jest lekiem na wszystkie choroby” ~ Chen Zang

Zielona herbata jest napojem, który z pewnością choć raz w życiu pił każdy z Nas. Pozyskiwana jest z liści herbaty chińskiej Camelia Sinensis. Jej pochodzenia można dopatrywać się w południowych Chinach, jednak miejsca upraw mieszczą się głównie na terenie Azji i Afryki Środkowej. Lecznicze i pro zdrowotne właściwości naparu odkryto już 2700 lat przed naszą erą, jak głoszą starochińskie przekazy. 

W liściach zielonej herbaty zawarte są głównie polifenole, takie jak katechiny (10-25%), epigalokatechiny (3-6%), galusan epigalokatechiny (9-13%), galusan epikatechiny (3-6%), epikatechina (1-3%), galokatechina (3-4%), katechina (1-2%), a także flawonoidy: kwercetyna, kemferol, myrycetyna, kwasy fenolowe: kwas galusowy, p-kumarowy, kawowy oraz pochodne kwasu kawowego: kwas chlorogenowy, teogalina.

EGCG (galusan epigallokatechiny) to substancja czynna, która sprawia, że zielona herbata jest tak popularna zarówno w żywności, jak i w pielęgnacji skóry. EGCG jest silnym przeciwutleniaczem w zielonej herbacie, znanym również jako katechina.  EGCG zamknięty w liposomach jest znacznie silniejszy niż ekstrakt z zielonej herbaty.

Jednak w przeciwieństwie do zwykłych produktów z zielonej herbaty dostępnych bez recepty, serum z Dermaviduals zawiera wyłącznie 3-galusan epigallokatechiny zamkniety w liposomie.

Liposomy to ciała kuliste podobne do komórek biologicznych, niewidoczne gołym okiem. Podobnie jak naturalne błony komórkowe roślin i zwierząt, liposomy składają się z tak zwanej dwuwarstwy, której głównym składnikiem jest fosfatydylocholina. Dwuwarstwy liposomów są bardzo podobne do różnych warstw bariery skórnej, dlatego liposomy łatwo łączą się z tymi warstwami barierowymi. Dzięki temu poprawia się zdolność penetracji skóry do substancji kosmetycznych i dermatologicznie czynnych. Substancje czynne transportowane wewnątrz liposomów łatwo wnikają i dobrze rozprowadzają się w skórze. 

Poprzez modulowanie inhibitora kinazy białkowej p57, EGCG jest w stanie kontrolować i promować tworzenie keratyny i filagryny w skórze.

Filagryna gromadzi kluczowe białka w korneocytach i zrogowaciałej otoczce i jest prekursorem NMF (naturalny czynnik nawilżający), dzięki czemu jest kluczowym elementem w tworzeniu sprężystej, silnej i elastycznej warstwy rogowej. EGCG stymuluje tworzenie filagryny (białka w skórze, którego główną funkcją jest zatrzymywanie wody w warstwie rogowej naskórka, górnej warstwie skóry) i keratyn (zewnętrzna warstwa komórek zawiera keratynę, która sprawia, że skóra jest twarda i wodoodporna ), co skutkuje grubszą i silniejszą barierą skórną.

Filagryna  to białko, które jest niezbędne do nawilżenia skóry i integralności bariery skórnej. W dużej mierze odpowiada za to, jak dobrze Twoja skóra zachowuje wilgoć i określa, jak nawilżona i zdrowa jest Twoja skóra. Filagryna jest niezbędna do produkcji Naturalnego Czynnika Nawilżającego (NMF) - substancji utrzymujących nawilżenie skóry i funkcję bariery skórnej.

Filagryna jest głównym białkiem strukturalnym warstwy rogowej naskórka. Mutacje w genie filagryny są najważniejszym znanym genetycznym czynnikiem ryzyka rozwoju atopowego zapalenia skóry. Mutacje w ludzkim genie filagryny (FLG) również stwarzają ryzyko związanych z nimi chorób alergicznych, takich jak alergia pokarmowa, astma i alergiczny nieżyt nosa. Odkrycia te podkreśliły znaczenie funkcji bariery skórnej w rozwoju chorób atopowych, motywując do gwałtownego wzrostu badań charakteryzujących barierę skórną z niedoborem filagryny i jej konsekwencje.

Ten wysoce skuteczny składnik aktywny jest kapsułkowany i korygowany pH, dzięki czemu jest nie tylko stabilny, ale także  20 razy bardziej terapeutyczny niż niekapsułkowany  (wolny) EGCG. Ta formacja wzmacnia działanie przeciwutleniające, przeciwbakteryjne. Wykazano również, że pomaga w leczeniu stanów zapalnych skóry, łysienia i zmian przedrakowych. Chociaż jest pochodną zielonej herbaty, nie zawiera kofeiny i nie stymuluje.

Galusan epigallokatechiny (EGCG) zamknięty w liposomach skutecznie odbudowuje barierę ochronną i nadaje skórze większą objętość!

EGCG zamknięty w nanocząsteczce liposomalnej jest wspaniałym aktywnym składnikiem przeciwstarzeniowym!

 

Zalety preparatu Dermaviduals EGCG-liposom:

  • Uspokaja skórę dotkniętą atopowym zapaleniem skóry, popromiennym zapaleniem skóry i łuszczycą
  • Zapewnia doskonałe leczenie naczynek, trądziku różowatego, trądziku i czerwonych plam
  • Zwalcza utratę kolagenu, działając przeciwstarzeniowo
  • Pomaga w ochronie przed promieniowaniem UV i leczy fotouszkodzenia
  • Wspiera funkcje odpornościowe skóry
  • Wspomaga regenerację komórek, gojenie się ran.

 Serum EGCG znajdziesz TUTAJ

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl